Ognisko w Lublinie – Parafia Wieczerzy Pańskiej, Al. Warszawska 31

Parafia
Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31 Zapraszamy na spotkania w Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31:
- w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, potem przejście na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego,
- w drugą sobotę miesiąca o godz. 16:00 modlitwa różańcowa (4 części) w kaplicy lub kościele głównym, bez spotkania,
- w trzecią sobotę miesiąca o godz. 15:30 Msza św. w Kaplicy Miłosierdzia Bożego (spotkanie przy plebanii), potem przejście na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego. Do salki św. Wincentego Pallottiego wchodzimy z zewnątrz od prawej strony kościoła. Przed Mszą św. zachęcamy do przeczytania czytań na dany dzień i odniesienia się do tego Słowa podczas spotkania. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. dr Artur Manelski, Proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie.Ksiądz Proboszcz na rzecz Wspólnoty SYCHAR pełni posługę charytatywnie. Nie pobiera żadnych opłat. Kontakt z Liderem Ogniska Jerzym Syską poprzez mail: 5horhe@gmail.com Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie
Pogotowie telefoniczne

Jerzy Syska, Lider Ogniska, pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 17-21.00 pod numerem telefonu: 662-624-381.
Małgorzata Stanicka, v-ce Lider Ogniska, pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00 pod numerem telefonu: 602-685-153.
Agnieszka Małyska,
moderator, pełni dyżur w środy w godzinach 20.00-21.00 pod numerem telefonu: 515-237-821.
Marek Adamek, moderator, pełni dyżur w czwartki w godzinach 20.00-21.00 pod numerem telefonu: 501-018-092.

Pomoc duchowa

Ks. dr Artur Manelski SAC,
Proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie,
tel: 510 215 530

ks. Stanisław Zarzycki
tel. 666-483-801
mail: zastan@wp.pl

Warsztaty „12 kroków”

Więcej o 12 krokach:
https://www.wreszcie-zyc.net/12-krokow
Informacje i pytania dotyczące warsztatów:
Jarosław Sadowski
tel. 
505 292 801
w.z.fundacja@gmail.com

Stowarzyszenie OPP

Kochani,

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Sycharowiczów oraz wszystkich zainteresowanych, do udziału w „Niedzieli Sycharowskiej”, która odbędzie się w dniu 25 września w Parafi Trójcy Świętej w Lublinie przy ul. Nałęczowskiej 24.
Ks. Stanisław Zarzycki – nasz opiekun duchowy będzie głosił homilie na wszystkich czterech mszach świętych, (godz: 8,00 10,00 12,00 18,00), które będą odprawiane tego dnia. Będzie mówił o Wspólnocie SYCHAR, jej charyzmacie oraz o wierności małżeńskiej. Na każdej mszy świętej po ogłoszeniach, nasi Sycharowicze będą mówili swoje świadectwa wiernej miłości małżeńskiej. Ponadto, przed kościołem będziemy mieli rozstawiony Namiot Sycharowski, w którym będziemy dzielili się z parafianami i wszystkimi, którzy odwiedzą nasze stoisko materiałami sycharowskimi: książki, broszury, ulotki i inne materiały propagujące ideę i charyzmat wspólnoty Sychar – „Jezus wzywa każdego małżonka  do pozostania wiernym przysiędze małżeńskiej”. My – wszyscy Sycharowicze jesteśmy zaproszeni do dyżurów przy obsłudze stoiska. Będziemy rozdawali materiały sycharowskie oraz dzielili się swoimi doświadczeniami pozostawania wiernymi przysiędze małżeńskiej, pomimo kryzysu małżeńskiego. Będziemy opowiadali o Wspólnocie Sychar, oraz o tym jak we wspólnocie można realizować powołanie do wierności małżeńskiej, nawet będąc w kryzysie małżeńskim.
Świadectwa w kościele będą mówili: Małgosia, Marek, Krzysztof oraz Jurek lub jakaś (jakiś) inny Sycharek.
Prosimy o informację na WhatsApp lub SMS do Jurka 662 624 381, kto i w jakich godzinach mógłby pełnić dyżur w naszym namiocie. Przewidujemy być obecni na stoisku w godzinach 7.30 -13.30 oraz 17.30-19.30.
Jak dotąd zgłosiły się: Ania na 12.00 oraz Ala na 8.00 i Kasia rano. Proszę napiszcie dokładniej od której do której możecie być. Kasia i Ala, czy możecie być od 7,30?
I prośba do naszych Panów o pomoc przy rozstawianiu stoiska od 6.30 i wieczorem przy zwijaniu od 18,30. napiszcie kto mógłby.

Pamiętajmy, że do nas także kiedyś trafili wysłannicy Sycharu, albo rozdając ulotki, albo stojąc na stoisku,  albo rozwieszając plakat, albo po prostu mówiąc świadectwo. Jak wielu nie wie, że istnieje Sychar? Jak wielu nie wie jaka jest droga w kryzysie małżeńskim. Gdzie szukać wsparcia i pomocy? Każdy kto będzie uczestniczył w tworzeniu tej naszej Niedzieli Sycharowskiej, będzie prawdziwym ewangelizatorem. Jesteśmy zaproszeni i ciągle na nowo zapraszani do ewangelizacji. To jest nasza misja i powołanie każdego chrześcijanina. Ojciec Święty Franciszek zapytany:
„Czy ewangelizacja należy do jednych z najważniejszych powołań każdego chrześcijanina?”
odpowiedział:
„Ewangelizacja jest najważniejszym z powołań każdego chrześcijanina”.

Św. Paweł:

„Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii.”… 1Kor 9,16

„Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? 15 Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!” Rz 10,14-15

Zapraszamy także wszystkich do modlitwy o owoce Niedzieli Sycharowskiej. Rano 20.09,  na Whats App ukaże się pierwszy dzień Nowenny o Nawrócenie Współmałżonka.

Pozdrawiam Wszystkich Bardzo serdecznie

Z Panem Bogiem
Jerzy Syska

Miłujcie się!

Kronika