Ognisko w Lublinie – Parafia Wieczerzy Pańskiej, Al. Warszawska 31

Parafia
Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31 Zapraszamy na spotkania w Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31:
- w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, potem przejście na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego,
- w drugą sobotę miesiąca o godz. 16:00 modlitwa różańcowa (4 części) w kaplicy lub kościele głównym, bez spotkania,
- w trzecią sobotę miesiąca o godz. 15:00 Msza św. w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, potem przejście na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego. Do salki św. Wincentego Pallottiego wchodzimy z zewnątrz od prawej strony kościoła. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. dr Artur Manelski, Proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie.Ksiądz Proboszcz na rzecz Wspólnoty SYCHAR pełni posługę charytatywnie. Nie pobiera żadnych opłat. Kontakt z Liderem Ogniska Jerzym Syską poprzez mail: 5horhe@gmail.com Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie
Pogotowie telefoniczne

Jerzy Syska, Lider Ogniska, pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 17-21.00 pod numerem telefonu: 662-624-381.
Małgorzata Stanicka, v-ce Lider Ogniska, pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00 pod numerem telefonu: 602-685-153

Pomoc duchowa

Ks. dr Artur Manelski SAC,
Proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie,
tel: 510 215 530

ks. Stanisław Zarzycki
tel. 666-483-801
mail: zastan@wp.pl

Warsztaty „12 kroków”

Więcej o 12 krokach:
https://www.wreszcie-zyc.net/12-krokow
Informacje i pytania dotyczące warsztatów:
Jarosław Sadowski
tel. 
505 292 801
w.z.fundacja@gmail.com

Stowarzyszenie OPP

W dniach 14-16 września odbyły się drugie rekolekcje zorganizowane przez lubelskie i puławskie ogniska WTM Sychar.  Tym razem gościliśmy w Wereszczynie k/Urszulina w Przyklasztornym Ośrodku Rekolekcyjno – Wypoczynkowym Zgromadzenia Apostołów Miłosierdzia Bożego Braci Faustynów (http://www.bracia-faustyni.siedlce.opoka.org.pl). 

Rekolekcje prowadzili: ks. Szymon Czuwara (Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, opiekun duchowy WTM Sychar w archidiecezji lubelskiej)  i ks. Tomasz Surma (pierwszy opiekun ogniska puławskiego, obecnie przygotowujący się w Warszawie do wyjazdu na misję do Argentyny). W sobotę odwiedził nas i odprawił Mszę św. ks. Piotr Niewiadomski – nowy opiekun ogniska puławskiego. Odwiedził nas także ks. Marcin Rola z Chełma. Przyszły Opiekun Duchowy ogniska WTM Sychar w Chełmie !!!

W rekolekcjach uczestniczyli także: Jurek, Mieczysław, Darek, Zygmunt, Krzysztof, Andrzej, Marek, Przemek, Alicja (z nieistniejącego jeszcze ogniska w Białymstoku), cztery Anie, Agnieszka, Anetka, Asia z córką Natalką, Beata, Magda, Renata, Małgosia oraz trzy małżeństwa: Agatka z Jurkiem, Ania z Janem i Kasia z Mariuszem.

Rekolekcje odbyły się zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu i kolacji, uczestniczyliśmy  w Drodze Krzyżowej ze świecami, odprawionej późnym wieczorem na terenie Ośrodka. Bezpośrednio po niej udaliśmy się do Kaplicy Św. Faustyny (gdzie znajdują się relikwie patronki, a także, m.in. św. Rity i Ojca Pio) na mszę świętą z homilią ks. Tomasza Surmy na temat Tajemnicy Krzyża.

Po mszy odbyło się spotkanie przy kawie i pysznych ciastkach, zapoznanie się  i świadectwa uczestników, dyskusje, które trwały do bardzo późnej nocy…

Sobotę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem w Kaplicy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Po śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji ks. Tomasza na temat Wizji Rodziny w planie Bożym i współczesnym świecie. Następnie w grupach zastanawialiśmy się nad tematami: czy i jak widzimy drogę rozwoju naszych małżeństw, czy są one dziełami sztuki czy kiczem oraz czy widzimy w innych obraz miłości. W południe odbyła się msza święta z homilią ks. Szymona na temat Matki Bożej – wzoru kobiety i matki.

Po obiedzie, podczas spaceru po pięknych okolicznych łąkach, odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wróciliśmy na kolejną konferencję, wygłoszoną przez ks. Tomasza na temat Miłości małżeńskiej. Zanim jednak dopuściliśmy do głosu ks. Tomasza, odbyła się uroczystość wstępnego pożegnania Go przed wyjazdem na misję do Argentyny – podziękowaliśmy za dotychczasowe „zasługi” dla WTM SYCHAR, życzyliśmy błogosławieństwa na nowej drodze kapłańskiego trudu, a także wręczyliśmy Mu (a następnie wspólnie spożyliśmy) piękny polsko-argentyński tort „Sychar dziękuje…”, naszą sycharowską ikonę Świętej Rodziny  oraz pamiątkowy obrazek.

Po kolacji odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie ogrzewaliśmy się przy ognisku, jedliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary. Późnym wieczorem, wbrew zmęczeniu i senności, Magda poprowadziła meeting 12. krokowy.

Niedzielę rozpoczęliśmy medytacją nad Słowem Bożym prowadzoną przez ks. Szymona, a następnie w oparciu o nieznaną nam jeszcze Encyklikę Piusa XI z 1930 r. – Casti connubii – O małżeństwie chrześcijańskim (http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_XI/casti_connubii), wysłuchaliśmy poruszającej konferencji na temat Czystości i wierności w małżeństwie.

Rekolekcje zakończyliśmy „echem rekolekcji” – świadectwami owoców tych dni oraz wspólną modlitwą.

Składamy podziękowania Wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań w organizację rekolekcji, a zwłaszcza:

– ks. Szymonowi, ks. Tomaszowi  i ks. Piotrowi za posługę kapłańską, głoszenie poruszających konferencji
oraz przekazywanie nam nadziei i wiary,

– Jurkowi, który był głównym organizatorem i koordynował  przebieg rekolekcji oraz nas łagodnie dyscyplinował :),

– Darkowi, za przepyszne ciastka i tort dla ks. Tomasza,

– Małgosi, za nieodzowne, stałe towarzyszenie nam z aparatem fotograficznym,

– Ani, za oprawę muzyczną rekolekcji,

– Braciom Faustynom (dwóm) za ogromne zaangażowanie i stworzenie warunków do duchowej i cielesnej uczty oraz

– wszystkim Uczestnikom rekolekcji, bez których one by się nie odbyły, za ich wsparcie oraz piękne świadectwa.

Zdjęcia>>>

Miłujcie się! 4/2020

Kronika