Ognisko w Lublinie – Parafia Wieczerzy Pańskiej, Al. Warszawska 31

Parafia
Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31 Zapraszamy na spotkania w Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31:
- w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, potem przejście na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego,
- w drugą sobotę miesiąca o godz. 16:00 modlitwa różańcowa (4 części) w kaplicy lub kościele głównym, bez spotkania,
- w trzecią sobotę miesiąca o godz. 15:30 Msza św. w Kaplicy Miłosierdzia Bożego (spotkanie przy plebanii), potem przejście na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego. Do salki św. Wincentego Pallottiego wchodzimy z zewnątrz od prawej strony kościoła. Przed Mszą św. zachęcamy do przeczytania czytań na dany dzień i odniesienia się do tego Słowa podczas spotkania. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. dr Artur Manelski, Proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie.Ksiądz Proboszcz na rzecz Wspólnoty SYCHAR pełni posługę charytatywnie. Nie pobiera żadnych opłat. Kontakt z Liderem Ogniska Jerzym Syską poprzez mail: 5horhe@gmail.com Parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie
Pogotowie telefoniczne

Jerzy Syska, Lider Ogniska, pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 17-21.00 pod numerem telefonu: 662-624-381.
Małgorzata Stanicka, v-ce Lider Ogniska, pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00 pod numerem telefonu: 602-685-153.
Agnieszka Małyska,
moderator, pełni dyżur w środy w godzinach 20.00-21.00.
Marek Adamek, 
moderator, pełni dyżur w czwartki w godzinach 20.00-21.00.

Pomoc duchowa

Ks. dr Artur Manelski SAC,
Proboszcz Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie,
tel: 510 215 530

ks. Stanisław Zarzycki
tel. 666-483-801
mail: zastan@wp.pl

Warsztaty „12 kroków”

Więcej o 12 krokach:
https://www.wreszcie-zyc.net/12-krokow
Informacje i pytania dotyczące warsztatów:
Jarosław Sadowski
tel. 
505 292 801
w.z.fundacja@gmail.com

Stowarzyszenie OPP

„To nie jest opowieść wymyślona na potrzeby czasopisma, to się wydarzyło naprawdę”, tak głosił dzisiaj ks. Szymon Czuwara po odczytaniu świadectwa Kasi, na wszystkich homiliach w Bazylice  św. Anny w Lubartowie.
„Takie cudowne uzdrowienia małżeństw sakramentalnych, co najmniej w dwu  przypadkach nastąpiły w okresie ostatnich kilku miesięcy także u nas, w Archidiecezji Lubelskiej. Małżonkowie z dwóch rozbitych małżeństw, którym jeszcze pół roku temu nikt (po ludzku rzecz biorąc) nie wróżył dobrej przyszłości,  powierzyli swoje beznadziejne sytuacje   małżeńskie Temu, przed którym zawierali sakrament. Udali się po pomoc do Tego, który ich połączył sakramentem małżeńskim przed laty”.

Ale podczas homilii padły również pytania: „Dlaczego w katolickim kraju, w ciągu ostatnich dwudziestu lat doszło do tak dużej liczby rozwodów?”

„Akceptacja przez rodziców  związków niesakramentalnych ich dzieci lub zgoda na ich wspólne zamieszkiwanie przed ślubem jest bezpośrednią drogą do późniejszego rozwodu” – mówił dalej ksiądz.
A następnie:

„Dbamy o swoje kariery zawodowe. Jeździmy na kursy, szkolenia, podejmujemy studia podyplomowe,  w różny sposób udoskonalamy swoje kwalifikacje zawodowe.  I to jest dobre. Ale dlaczego nie chcemy udoskonalać swoich kwalifikacji w sakramentalnym związku małżeńskim?”

„Przypomnijmy sobie swoją przysięgę wierności małżeńskiej.

Rozwód jest paszportem do piekła – jak mówił Ojciec Pio”.

– To tylko niektóre  fragmenty ze słowa głoszonego dzisiaj w lubartowskiej Bazylice św. Anny przez ks. Szymona Czuwarę, Duszpasterza Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Archidiecezji Lubelskiej.

Po każdej mszy św. przed kościołem pełnili dyżur również członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw z Ognisk: lubelskiego i puławskiego.

Przy namiocie rozbitym na dziedzińcu przed Bazyliką, opowiadali swoje świadectwa. Zachęcali do wierności Bogu, sakramentowi małżeństwa i małżonkowi, pomimo wielu przeszkód i napotykanych trudności.  Mówili:  „Warto być wiernym, pomimo tego, że we współczesnym świecie wierność jest tak bardzo niemodna”.

Był kiermasz książek i płyt o tematyce małżeńskiej. Rozdawano  materiały WTM Sychar, ulotki, broszury.

Małżonkom mającym problemy w małżeństwach ks. Szymon udzielał porad duchowych. Natomiast Beata Tęcza i Joanna Milanowska – psychologowie i terapeuci uzależnień – udzielały zainteresowanym porad psychologicznych.

W Lubartowie byli także: Agnieszka z Dominiką i Moniką, Anetka, Małgosia, Darek i Jurek.

Serdecznie dziękujemy  ks. Proboszczowi Andrzejowi Majchrzakowi  za zaproszenie  „Sycharu” do Parafii  św. Anny w Lubartowie i wszystkim księżom z parafii , a także p. Kościelnemu – za życzliwość, wsparcie i pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

Wizytę Sycharu w Lubartowie poprzedziły informacje zamieszczone na miejskim portalu Miasta Lubartów. Dziękujemy obsłudze portalu.

Dzięki uprzejmości lokalnego radia Archidiecezji Lubelskiej: „Radia eR” nasze zaproszenie do Lubartowa mogło dotrzeć do szerokiego kręgu małżeństw. Serdecznie dziękujemy.

zdjęcia >>>

Zaproszenie na antenie Radia eR:
http://radioer.pl/informacje/3/20917/

http://archive.org/details/ZaproszenieNaNiedzielne1LipcaSpotkanieZSycharemWLubartowie

Miłujcie się! 2/2021

Kronika